Z ublížení na zdraví a výtržnictví jsou obžalovaní dva muži vietnamské národnosti, kteří měli před několika měsíci zbít nohou od stolu R. K. z Bruntálu. Okresní soud v Bruntále se jejich případem zabýval v úterý 4. listopadu.

K události mělo dojít 2. června kolem desáté dopoledne. „Každý den chodím na kontrolu do svého podniku a stejně tak jsem tam šel i ten den. U jednoho stolu bylo rušno. Nějaký chlap tam bil mého číšníka,“ vzpomínal podnikatel D. H. V.. Provozovatel herny Monako na Jesenické ulici v Bruntále měl údajně popadnout dřevěnou nohu od stolu, která ležela u odpadkového koše, a začít agresora bít. Prý v sebeobraně. „Myslel jsem jen na to, že musím zachránit svého číšníka,“ hájil se D. H. V.. Agresora měl minimálně šestkrát udeřit do rukou, nohou a obličeje. R. K. vyvázl se zlomeninou záprstní kosti, rozsáhlou pohmožděninou stehna, modřinami v obličeji a na rukou.

Před soudem vypovídal i původně napadený číšník D. N. T. „Když jsem přišel do práce, u stolu tam seděli tři lidi a poznal jsem i muže, který tam týden před tím nezaplatil účet za sedm set korun a utekl. Šel jsem k němu a slušně ho požádal, aby účet zaplatil. Smál se mi do očí, že peníze nemá a nic platit nebude. Vysvětloval jsem mu, že to budu muset zaplatit ze svého a on se začal rozčilovat,“ uvedl D. N. T.. Dle číšníkovy verze pak R. K. vstal a uštědřil mu ránu do obličeje, čímž jej měl srazit k zemi, kde pak zůstal ležet. „Byl jsem v šoku, pak už si nic nepamatuji,“ tvrdil D. N. T..

Během líčení vypovídalo i několik svědků, kteří měli být v herně v době potyčky. Jejich přítomnost při rvačce oba obžalovaní shodně zpochybňovali. „Ten pán tam v té době vůbec nebyl,“ bránili se po každém svědectví muži.

Soudní znalec pozvaný k úternímu projednávání případu měl hodnotit zranění poškozeného, způsob jakým k němu mělo dojít a také sílu, kterou útočník použil. Z bitky si údajně odnesli šrámy i oba obžalovaní. Jednomu měl R. K. zhmoždit hrudník a druhému oko. Jeho verze události ale zatím nezazněla. K soudu v úterý totiž bez omluvy nedorazil, proto bude líčení pokračovat znovu v lednu.

Obžalovaní nemají problém se zákonem poprvé. D. N. T. si už doseděl část trestu za to, že se pokusil v Znojmě prodat heroin. Nyní je ve zkušební lhůtě. D. H. V. má na kontě krádež. Do střetu se zákonem měl v minulosti už i poškozený R. K., jenž má v Bruntále pověst hospodské mlátičky.

Zuzana Pršalová