Povedeného čtyřiadvacetiletého muže chytili policisté v herně na Nádražní ulici v Bruntále. Výtržník tady zrovna napadal hosta, který seděl u baru.

Čtyřicetiletého štamgasta začal napadat nejdříve slovně a pak se na něj rovnou vrhl. Před ostatními hosty ho nejen strhl z barové židličky, ale udeřil ho i pěstí a několikrát kopl do těla. Právě v tu chvíli dorazili do baru policisté a agresora zajistili. „Při dechové zkoušce měl 2,75 promile a následně byl eskortován na záchytnou stanici k vystřízlivění,“ dodala policejní mluvčí Pavla Tušková.

Policisté zároveň přišli na to, že se jedná o toho samého pachatele, kterého hledají i pro další výtržnosti. Muž měl na svědomí hned několik přečinů. Například ukradl začátkem června v herně na Jesenické ulici v Bruntále číšníkovi flek s tržbou.

Využil toho, že měl číšník práci, obsluhoval totiž jiné hosty, a bez váhání hmátl pod pracovní desku barového pultu pro flek s více než devíti tisíci korun, které číšník během směny utržil. Peníze pak nenechavý zloděj použil pro svoji zábavu. „Ve zkráceném přípravném řízení mu tedy policisté 7. září sdělili nejprve podezření z přečinu krádeže a následně i z přečinu výtržnictví,“ řekla Tušková.