Viníky chtějí strážci zákona obvinit z krádeže a porušování domovní svobody. Vše se odehrálo 29. srpna mezi pekárnou a restaurací na ulici U Stadionu. Kluci si vyhlédli opilou oběť a ptali se, zda by jim nepřispěla na pivko.

„Poškozený jim odpověděl, že má u sebe pouze klíče od bytu, které vytáhl z kapsy, aby jim je ukázal. Jeden z mladíků mu klíče vytrhl a řekl, že mu je nevrátí, pokud jim nedá nějaké peníze,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Tušková. Přitom si klučina povšimnul, že má muž na klíčích cedulku s adresou i číslem bytu.

„Sdělil tedy muži, že se podívají sami, zda doma nějaké peníze nemá,“ pokračovala Pavla Tušková. Vydali se do příbytku a prohledali jej. Ze sekretáře vybrali patnáct set korun a mobilní telefon Nokia.

„Muž je z důvodu své silné podnapilosti a obavy, aby mu něco neudělali, pouze následoval a v jejich jednání jim nijak nebránil. Mladíci poškozeného po celou dobu nijak slovně ani fyzicky nenapadli a ani mu nevyhrožovali,“ dodala mluvčí.

Jeden z výtečníků má okolo 16 let. Byl tmavé barvy pleti, vysoký asi 165 centimetrů, silnější postavy, černých krátkých vlasů s knírkem. Na sobě měl šedý svetr a černé kalhoty. Druhý byl ve věku okolo 16 let, světlé barvy pleti, hubenější postavy. Na sobě měl mikinu modré barvy s kapucí, která měla na rukávu obrázek tygra nebo pumy.