Lékař už mohl pouze konstatovat smrt, ovšem bez cizího zavinění. K úmrtí mělo podle jeho odhadu dojít v noci ze soboty na neděli. Policisté se pustili do pátrání po totožnosti mrtvého muže a záhy zjistili, že se jedná právě o Petra Suka, který se před úřady a policií skrýval téměř rok a půl.

„V pátrání byl pro potřeby soudních orgánů,“ upřesnila bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková. V době, kdy byl Suk naživu a pátrání bylo v plném proudu, se policisté dostali jen ke kusým informacím. Prověřovali místo jeho trvalého bydliště, ptali se také rodiny a blízkých, ale nic nezjistili. Všichni svorně tvrdili, že o Sukovi nemají žádné zprávy už deset let. Policisté také vypátrali, že muž neměl platný občanský průkaz ani pas.

Informace o jeho pobytu po dobu pátrání se diametrálně liší. „Některé ze zjištěných informací byly i takové, že vycestoval do zahraničí,“ řekla mluvčí Tušková. Na druhou stranu ale není možné se stoprocentní jistotou vyloučit, že byl Suk po celou dobu v naší republice. „Byl upravený a rozhodně se nejednalo o osobu bez domova,“ dodala Tušková.

Policisté zatím nemají žádné přesnější informace, které by jim objasnily, jak se muž zrovna do Valšova dostal, ani kde se po celou dobu zdržoval. „V této souvislosti a také v souvislosti se zahájenými úkony trestního řízení pro podezření z přečinu účasti na sebevraždě prověřujeme jeho další pohyb,“ doplnila Tušková s tím, že informace lze sdělit na telefonních číslech 974 731 440 či 974 731 333