Za mnohými nehodami stojí nezkušenost mladých řidičů, kteří jezdí příliš svižně, neschopni zvládnout auto při smyku nebo jen při průjezdu zatáčkou.

V noci na neděli, čtyři hodiny po půlnoci havaroval mezi Novou Vsí a Dolní Moravicí dvacetiletý muž. Nezvládl řízení fordu, vyjel ze silnice a narazil do stromu. Jak dlouho se bude léčit, zatím není zřejmé, policisté však zjistili, že muž řídil auto pod vlivem alkoholu.

Dva mladí muži se zranili také v neděli nad Obornou, jen několik minut po poledni. „Dvacetiletý řidič VW zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy v klesání. Dostal smyk, přejel do protisměru, strhl řízení doprava a narazil do svahu. Nárazem se auto převrátilo na střechu a je zdemolované,“ řekla mluvčí bruntálské Policie ČR Lucie Zgarbová. Řidič skončil v nemocnici se zraněním, jeho spolujezdec utrpěl lehčí zranění. Škoda na vozidle dosáhla 300 tisíc korun, požití alkoholu u šoféra už policisté vyloučili.

Na noční jízdu Dívčím Hradem nebude v dobrém vzpomínat pětatřicetiletý řidič nákladního vozu DAF s tahačem. V neděli krátce před půlnocí v prudkém klesání patrně nepřizpůsobil jízdu profilu komunikace a s celou soupravou se převrátil na bok, na kovová svodidla a dopravní značení. „Řidič utrpěl zranění se zatím neurčenou dobou léčení, příčiny nehody jsou v šetření. Škoda přesáhla 300 tisíc korun,“ uvedla Lucie Zgarbová.

K další vážné nehodě došlo v sousedním okrese Opava mezi Skrochovicemi a Úvalnem. Tam havaroval čtyřicetiletý řidič fordu, který nezvládl zatáčku a čelně narazil do protijedoucího vozu VW Sharan. Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se na střechu. Řidič fordu na místě zemřel, jeho spolujezdkyně, osmatřicetiletá žena z Krnova, skončila s vážným zraněním ve Fakultuní nemocnici v Ostravě. Ve voze VW byl lehce zraněn řidič, jeho šestiletý spolujezdec byl převezen do krnovské nemocnice s tržnou ranou na tváři a zlomeninou paže.