Jednoho takového potulného podvodníka se právě podařilo dopadnout v Krnově. „Je mu kladeno za vinu, že od 13. března až do svého zadržení se na Jesenicku a v Krnově měl ve třech případech ubytovat v různých penzionech, přičemž neměl uhradit smluvený poplatek za ubytování, odebranou stravu a nápoje,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

V Krnově obviněný cizopasil nejen na hoteliérech, ale také se mu podařilo z důvěřivé oběti vymámit devět tisíc korun. Narazil na člověka, který zrovna uvažoval, že si pořídí plot proti zlodějům.

„Od poškozeného, kterému měl tvrdit, že dělá svářeče a přislíbil mu provést oplocení rodinného domu, obdržel finance, které měl použít na nákup elektroniky, jídla, cigaret a alkoholu. Část peněz u něj kriminalisté zajistili a vrátili majiteli,“ doplnila Pavla Jiroušková.

Dopadený pachatel kriminalistům originálně zdůvodnil proč se stal podvodníkem, a hotelovým fantomem. „Jako důvod svého jednání obviněný uvedl, že se pohádal s rodiči, a jelikož se mu líbí hory, odjel do Jeseníků, ale neměl peníze na zaplacení ubytování a dalších věcí. Způsobená škoda činí 18 697 korun,“ uzavřela Jiroušková.

Muž se protiprávního jednání dopustil, přestože byl za obdobné excesy nedávno odsouzen. Tento pětačtyřicetiletý fantom hotelů byl v době zadržení navíc celostátně hledaný. Soud na něj vydal zatykač pro zanedbání povinné výživy, takže nejspíš má pošramocené vztahy nejen se svými předky, ale i s potomky.

V loňském roce nocoval v Krnově i v Bruntálu jeden z nejobávanějších hotelových fantomů současnosti: padesátiletý František Chleboun ze Svitav. Ten dluží za ubytování ve třech desítkách hotelů a penzionů. Z mnohých si navíc jako trofej odnesl televizi zabalenou do povlečení.

Kromě Krnova a Bruntálu na Chlebouna vzpomínají hoteliéři také v Uherském Brodě, ve Volyni, Šternberku, Telči, Znojmě, Valticích, Jablonném nad Orlicí, Českém Krumlově, Drnovicích, Štramberku, Jindřichově Hradci, Strakonicích, Jičíně, Turnově, Opavě a Žďáru nad Sázavou.