Dva podvodníci k ní přišli s tvrzením, že jí nesou tisícikorunový přeplatek za energii. Mají prý ale u sebe jen pětitisícovku, takže potřebují rozměnit. „Následně paní v kuchyni první z nich zabavil dalšími dotazy. Druhý pachatel využil neuzavřených dveří a vnikl do bytu,“ řekla policejní mluvčí Pavla Tušková.

Ze stolku v pokoji odcizil paní domácí papírovou obálku s odloženými šesti a půl tisíci korunami. „Potom vešel do kuchyně a svému komplici sdělil, že musí společně odjet pro razítko. Odcizenou obálku i s vkladní knížkou, ale bez peněz, nalezl náhodný chodec na Dukelské ulici v Bruntále,“ doplnila Pavla Tušková. Strážci zákona nález babičce vrátili.

Okradená vypověděla, že jeden z drzých podvodníků měl okolo čtyřiadvaceti let, byl atletické a vysoké postavy a měřil asi 160 centimetrů. Byl tmavší pleti, hladce oholen. Na sobě měl hnědé kalhoty, světlou sportovní bundu zelené barvy, na hlavě měl hnědou čepici s kšiltem Druhý byl ve věku mezi sedmadvaceti a osmadvaceti lety, atletické postavy, vysoký asi 175 centimetrů, tmavé barvy pleti. Oblečen měl hnědý kabát, tmavou čepici s kšiltem.

„V souvislosti s tímto případem bychom chtěli opět upozornit starší občany, aby nepouštěli do obydlí osoby, které neznají. Byli opatrní, nevěřili podomním prodejcům a jiným osobám, které se chtějí pod různými záminkami dostat do jejich bytů,“ varovala mluvčí. V případě podezřelého chování případných návštěvníků mohou volat na linku 158 či zajít na nejbližší oddělení policie.