Dva muži vešli do seniorčina příbytku na Nádražní ulici otevřenými dveřmi. S papíry v rukou tvrdili, že jsou pracovníky energetické společnosti. Prý potřebují rozměnit dvou tisícovou bankovku a zase půjdou. Sice odešli, ale obohaceni o sedmnáct tisíc korun. Žena totiž chtěla domnělým energetikům pomoct, a tak se vydala do vedlejšího pokoje pro peníze.

„Jeden z pachatelů ji zabavil a druhý odcizil finanční hotovost. Následně odešli a nasedli do vozidla, pravděpodobně Škody Octavie,“ řekla policejní mluvčí Pavla Tušková.

Jeden z podvodníků byl silnější postavy, vysoký 180 až 190 centimetrům a měl oblečenu šedou bundu se světlými pruhy. Druhý měřil asi 170 až 175 centimetrů a měl oblečenou bundu tmavé barvy. Oba byli snědé pleti, tmavých vlasů.

„V souvislosti s tímto případem bychom chtěli opět upozornit starší občany, aby byli opatrní, nevěřili podomních prodejcům a jiným osobám, které se chtějí pod různými záminkami dostat do jejich bytů.Využijí důvěřivosti a ochoty starých lidí a následně je okradou,“ varovala Pavla Tušková.

V průběhu posledních čtrnácti dnů přijali policisté na Bruntálsku už druhé oznámení podvodně okradených seniorů. „V případě podezřelého chování návštěvníků volejte na linku 158 či na nejbližší oddělení policie,“ doplnila mluvčí.