Krnovem v září 2006 otřásla dvojnásobná vražda. V domku pod letištěm někdo brutálně zavraždil čtyřicetiletou a čtyřiapadesátiletou ženu.

Z dvojnásobné vraždy byl usvědčen jejich blízký: Václav Příhoda. Svou manželku ubil a její tetu zastřelil. Důvodem měly být spory týkající se rozvodu a dělení majetku. Příhoda se ke zločinu nikdy nepřiznal a tvrdil, že v době zločinu byl v Plzni, daleko od Krnova.

„Nepřímé důkazy tvořily ucelený řetězec, ze kterého se dalo jednoznačně dovodit, že pachatelem je právě a jedině obžalovaný," zdůvodnil mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Petr Angyalossy ale odsouzení Václava Příhody.

SOUD VE VĚZNICI

Nyní se Václav Příhoda po letech v mírovské věznici znovu ocitl před soudem, tentokrát na vlastní žádost. Požádal o zařazení do věznice s mírnějším režimem. Rozhodoval o tom Okresní soud v Šumperku. Líčení se konalo před pár dny přímo v prostorách věznice.

„Odsouzenému soud vyhověl a rozhodl o jeho přeřazení z věznice se zvýšenou ostrahou do zařízení s ostrahou," sdělil k tomuto rozhodnutí mluvčí šumperského soudu Milan J. Lipenský.

PŘÍHODOVI VYHOVĚLI, ALE KAJÍNEK MĚL SMŮLU

Odsouzený Příhoda se tak stěhuje do věznice typu C, kde je o stupeň mírnější režim, než na Mírově. Odsouzení se ve věznici pohybují výhradně pod dohledem zaměstnanců vězeňské služby, ale mohou pracovat uvnitř zařízení. Pod dohledem dozorců se odehrávají i návštěvy, ředitel ovšem může jednou za dva měsíce udělit kázeňskou odměnu formou opuštění věznice až na čtyřiadvacet hodin.

O přeřazení do stejného typu vězení před časem žádal v době svého nedobrovolného pobytu na Mírově také doživotně odsouzený Jiří Kajínek, šumperský soud mu ale nevyhověl.