Blíží se období církevního svátku, Památky zesnulých. Lidově se svátky nazývají Dušičky. Lidé uctívají drahé zesnulé na hřbitovech. „V tomto období se každoročně několikanásobně zvýší provoz na pozemních komunikacích, který s proměnlivým podzimním počasím, vyvolává vyšší riziko vzniku dopravních nehod,“ uvedl Josef Tesařík z policejního prezídia.
Také vloni kolem svátků policisté na Bruntálsku zaznamenali zvýšený počet dopravních nehod. „Ve čtvrtek 2. listopadu 2006 došlo v našem okrese k šesti dopravním nehodám se škodami za celkem 283 500 korun, nikdo při nich nebyl zraněn,“ vyjádřila se mluvčí bruntálských policistů Lucie Zgarbová.
Počasí vloni účastníkům silničního provozu nepřálo ani v dalších dnech. „Situace se podstatně zhoršila 3. listopadu 2006, kdy bylo na Bruntálsku zaznamenáno patnáct dopravních nehod. To je zhruba trojnásobek běžného průměrného počtu,“ bilancovala smutnou statistiku Lucie Zgarbová. Policistka upozorňuje samozřejmě na skutečnost, že také v našich podmínkách musí být motoristé opatrní. „Měli by si uvědomit, že se na silnice vydává i velké množství takzvaně svátečních řidičů. K tomuto faktu společně s počasím by měli uzpůsobit zejména rychlost a způsob jízdy,“ poradila Lucie Zgarbová. Nejčastější příčinou loňských nehod bylo nedodržení bezpečné vzdálenosti a smyky. „Někteří řidiči ještě neměli vozidlo opatřené zimními pneumatikami, což má podstatný vliv na jízdní vlastnosti a délku brzdné dráhy na zasněžených a namrzlých vozovkách,“ dodala mluvčí.