Hoši se vloupali hned do několika různých objektů, a to již od března. Policisté je obvinili z krádeží a poškozování cizí věci. Poskytli rovněž výčet jejich zlodějin.

Poprvé se mladí chmatáci vloupali v noci na 31. března do novinového stánku na nádraží Českých drah. „Násilně překonali okno, lišty a ze stánku odcizili různé cigarety, telefonní kupóny, pivo v plechovkách a různý tvrdý alkohol. Vypáčili rovněž zásuvku stolu a vzali z ní hotovost 5 400 korun. Majiteli tak způsobili celkovou škodu za více jak jednatřicet tisíc korun,“ řekla mluvčí bruntálských policistů Lucie Zgarbová.

Po několika dnech, mezi 13. a 14. dubnem, trojice nevydržela a vloupala se přes plot na dvůr u budovy Charity. Vypáčili okno a už byli v čajovně. Zlámali petlice u několika skříněk a skříní s potravinami i dalším vybavením a vše důkladně prohledali. „Odnesli si dataprojektor, vodní dýmky plus palivové uhlíky a tabák do nich, víno, číšnický flek s hotovostí patnáct set korun a obálku s tržbou. Způsobili škodu kolem čtyřiceti tisíc. Sedmnáctiletý obviněný mladistvý pak dataprojektor prodal v Rýmařově za čtyři tisíce korun,“ uvedla Lucie Zgarbová.

Po sedmi dnech se vydali opět nečestně vydělávat. Objektem jejich zájmu byla tentokrát sběrna druhotných surovin na Karáskově ulici. V noci na 21. dubna vlezli přes plot a z hromady kovového odpadu si vzali takzvaný I profil dlouhý tři metry. „Tím pak vypáčili část kovové mříže unimobuňky a rozbili i okno. Dostali se tak do unimobuňky, kterou prohledali a vzali zde mobilní telefon a hotovost ve výši tisíc korun,“ vypočítala Lucie Zgarbová.

Podle policistů se zřejmě cítili zcela nepolapitelní. Pokračovali totiž vloupáním do automobilů. „Večer 1. června na parkovišti SPC společně násilně vnikli do Škody 120, kterou prohledali a odcizili z ní autorádio. Obdobně se tady vloupali i do další škodovky, ze které rovněž vzali autorádio,“ informovala Lucie Zgarbová.

Viněni jsou rovněž z události z rána 16. července. Zase si vyhlédli stejný stánek na nádraží Českých drah. „Tam vnikli násilně přes mříž a odnesli si cigarety a tržbu s celkovou škodou více jak 17 500 korun. Celkově tento trojlístek svou trestnou činností způsobil škody za téměř sto tisíc, o které se hoši rozdělili. Část lupu policisté zajistili a věci budou vráceny okradeným majitelům,“ dodala mluvčí.