Teprve šestnáctiletou dívku znásilnil vloni v listopadu pětadvacetiletý Jiří Šindelář z Bruntálu. Nedobrovolný sex si s ní užil za vlakovým nádražím.
Vše se podle obžaloby seběhlo 14. listopadu okolo 14 hodiny u železniční stanice na Nádražní ulici. Jiří Šindelář o den dříve nešel přímo domů z práce, kde jej čekala jeho přítelkyně.

Místo toho popil s kamarády, zašel i na diskotéku. Na druhý den ráno se šel spravit pivem a nedaleko hřiště Slavoje potkal svou pozdější oběť.
Vydal se za ní na nádraží, odkud chtěla školačka odjet k babičce do Krnova. Jelikož vlak ujel, čekala na další přípoj a šla si za peron zakouřit. Tam ji přepadl Jiří Šindelář a začal se po ní sápat. Chytil ji za pas a táhnul k odstaveným a opuštěným vagonům. Dívka volala o pomoc, ale nikdo z pasažérů stojících na peronu jí nepomohl.

Dívka se snažila vysmeknout, v jednu chvíli oba při potyčce upadli. Obžalovaný mezi vagony ale vyděšenou dívku dohnal, obnažil se a donutil ji k orálnímu sexu. Poté jí svlékl kalhoty, kalhotky a znásilnil ji. „Pořád říkal, že nemám být kráva, že se mám nechat. Neustále mě olizoval a poté znásilnil,“ plakala u soudu dívka, která už raději nechodí po setmění tancovat a dodnes nemůže klidně spát. Nakonec se jí nahé a ponížené podařilo ze sevření násilníka vymanit a zachránit se útěkem na nádraží. Podle svědků tam doběhla od pasu dolů odhalená, bosa a v silném šoku, celá se třásla.

Proč dívce nikdo z lidí stojících na nádraží nepomohl?

Jiří Šindelář u soudu událost bagatelizoval. Dívka s ním prý šla dobrovolně a proti sexu s ním nic neměla, i když ho předtím viděla snad jen dvakrát, třikrát v životě. „Tak to přece normálně chodí mezi mladýma. Je ale fakt, že se vystrašila, to mi ale nejde do hlavy proč,“ vypověděl Jiří Šindelář, jehož čin označila státní zástupkyně za zvlášť závažný a zavrženíhodný zločin.

Strach znásilněné děvče provází dodnes. „Když jsem utíkala z vagonu, pronásledoval mě a křičel, že mě zabije. Jeho přítelkyně mi přes sousedy po jeho umístění do vazební věznice vzkazovala, že jsem kurva, že mě zabije. Já bych se ale s obžalovaným nikdy v životě dobrovolně ani nelíbala. Byl silnější. Měla jsem strach o život, nikdo mi nepřišel na pomoc,“ roztřásla se při vzpomínce při konfrontaci s násilníkem.

Při příštím odročeném projednávání případu promluví znalec o psychologickém profilu obžalovaného, kterému hrozí za jeho nechutný a odsouzeníhodný zločin až deset let vězení.