Na nezvané hosty – děti - na své zahradě, upozornila strážníky v pondělí 6. července před polednem žena bydlící na Revoluční ulici. Dětem vůbec nepřišlo neobvyklé, že při vstupu do této zahrady je třeba přelézt plot, a chovaly se zde jako na veřejném hřišti v parku.

Strážníci sice v zahradě děti už nezastihli, ale zato na nedalekém veřejném hřišti na Mánesově ulici našli podezřelých rozjívených mládežníků asi šedesát. Protože už nebylo možné zjistit, které z dětí si udělaly výlet do cizí zahrady, strážníci požádali dospělé, kteří postávali opodál, aby svým dětem domluvili.

Když si děti udělaly z kašny na náměstí Hrdinů koupaliště, nějakou dobu to nájemníci z okolních bytů tolerovali, ale když sem dorazila na letní piknik celá hulákající parta vybavená plavkami, dekami a osuškami, že zde stráví příjemné odpoledne, pohár trpělivosti přetekl.

Když si mládež nenechala vysvětlit, jaký je rozdíl mezi fontánou a koupalištěm, zanechali nájemníci marného hulákání z oken, a v pondělí 6. července v jednu hodinu odpoledne se obrátili s prosbou o pomoc na dispečink městské policie.

Strážníci, kteří ihned vyjeli na určené místo, dětem vysvětlili, že v Krnově se nachází veřejné koupaliště, kde nikomu nebudou jejich hry a dovádění vadit. Po té malí vodomilové po sobě uklidili nepořádek kolem kašny a odešli.