V těchto dnech bylo sděleno podezření devětadvacetiletému muži z Vrbna pod Pradědem z přečinů porušování domovní svobody a krádeže. Zároveň bylo sděleno také podezření z krádeže osmadvacetileté ženě rovněž z Vrbna pod Pradědem. „Šetřením bylo dále zjištěno, že žena se uvedeného jednání dopustila i přesto, že byla v roce 2011 rozsudkem Okresního soudu v Bruntále odsouzena pro přečin krádeže k vykonání trestu obecně prospěšných prací, které dosud nevykonala," uvedla k případu policejní mluvčí Ivana Křištofová.

Podezřelý muž se měl vloupat poblíž Vrbna pod Pradědem v místní části Železná 2. srpna okolo 23 hodiny na oplocenou zahradu. Tady se mu zalíbilo osm králíků, které vyndal z kotců a ukradl. Celý lup odnesl po předchozí domluvě do bytu ženy podezřelé ze spolupachatelství. S pěkně vykrmenými králíky i s lehkostí, jakou se k nim dostali a snadným provedením krádeže, byli asi oba natolik spokojení, že se dohodli na další návštěvě u jiného chovatele. Krátce po prvním činu se tedy vydal muž, tentokrát okolo jedné hodiny v noci, omrknout další zahradu. Tentokrát zamířil do místní části Mnichov. Ani zde to neměl těžké. Vlezl na zahradu u rodinného domu a ukradl chovateli přímo z kotců další domácí zvířata. Tentokrát se jednalo nejen o králíky, ale přibal dokonce i několik kachen.

Pak ale zloděj zjistil, že to s lupem trochu přehnal, a protože ukradená zvířata sám nepobral, zavolal si telefonem o pomoc. Žena krátce na to přispěchala na místo krádeže, aby mu vše pomohla odnést. Při odchodu ze zahrady si povedení zlodějíčkové všimli také velkého záhonu česneku a nezapomněli ho vytrhat a sklidit na dvacet kolo. Česnek i ukradená zvířata skončila v domě u podezřelé.

Zatímco se zloději radovali, poškození chovatelé počítali způsobenou škodu. Odhadli ji na částku okolo deseti tisíc korun.

ANNA DOHNALOVÁ