Čtrnáctiletý chlapec z Frýdku – Místku zmizel z dohledu matky. Jak se později zjistilo, utečenec se vydal na výlet a toulal se po Krnově. Vypátrali jej tamní městští policisté. „Večer 25.října předvedli strážníci Městské Policie Krnov na služebnu Obvodního oddělení Policie ČR v Krnově nezletilého čtrnáctiletého hocha, kterého objevili na Cvilínském nádraží,“ sdělila Lucie Zgarbová, policejní mluvčí z Bruntálu.

Při vyšetřování případu policisté o klučinovi zjistili, že po něm bylo předchozího dne vyhlášeno celostátní pátrání. „Vyrozuměli tedy jeho matku, která si syna vyzvedla přímo na krnovské policejní služebně. Pátrání po chlapci tedy mohlo být odvoláno,“ potvrdila Lucie Zgarbová.

Hoch rovněž vypověděl, co dělal po celou dobu svého zmizení. Prý se jen tak potuloval po Krnově, kam se dopravil vlakovou soupravou. „Žádnou trestnou činnost jsme v této souvislosti nezaznamenali. Za dlouhodobě dobrou spolupráci krnovským strážníkům děkujeme,“ ocenila výkon krnovských strážníků Lucie Zgarbová.