Začátek září si pro svoje zlodějské nájezdy do cizích domků vybral dvaatřicetiletý muž z Krnovska. Policisté při šetření zjistili, že se v průběhu čtyř dnů v zahrádkářské kolonii Ostrov násilím vlámal do tří chatek a jednoho domu. „V jedné chatě byl dokonce dvakrát,“ upřesnila bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.

Co se týče věcí, které z domků kradl, příliš vybíravý nebyl. Vzal, co mu přišlo pod ruku. Z chatek si odnesl sekačku na trávu, mobily, kanystr s benzínem a měděný svod, ale i něco na jídlo mu přišlo vhod, a tak si vzal sušenky.

Zloděj si doma lup asi kontroloval a zjistil při tom, že sekačku sice má, ale není kompletní. Hodil by se mu k ní ještě i sběrný koš na trávu, který chyběl. Vydal se tedy do chatky znovu. Zloděj se vloupal do chatky a koš našel. Pak jej ale ohodil, když z místa činu utíkal. Zanechal tak po sobě stopu, po níž jej pronísledoval policejní pes. „Koš nalezl policejní pes Matt, který vypracoval stopu od napadeného objektu v délce osm set metrů,“ řekla Tušková.

Policisté nakonec drzého zloděje chytili. Ukradené věcí pachatel stihl rozprodat a peníze použil pro vlastní potřebu. Policisté zjistili, že se jedná o recidivistu, u něhož nebyla v minulosti o podobné delikty nouze. „Nyní je jeho stíhání vedeno vazebně,“ dodala Tušková.