Vypečený odběratel v období povodní v roce 1997 se napojil na černo na hlavní přívod elektřiny a takzvaným téčkem, odbočkou, nechal proudit energii pro provoz drtivé většiny spotřebičů v domě bezplatně. Přesto po něm energetici vymáhají dluh za odebrané kubíky pouze za období mezi 22. dubnem 2006 a 22. dubnem 2009. Víc jim zákon neumožňuje, i když muž kradl elektřinu téměř dvanáct dlouhých let.

Obviněný připustil, že nelegální přípojka vznikla v roce 1997. Hájil se ale, že s ní napájel pouze kotel a bojler a když, takjen výjimečně. Ostatní spotřebiče prý měl napojeny přes legální síť. Černý odběr přiznal vloni v dubnu i energetikům, jen nesouhlasil s výší vyčíslené škody. Tu dodnes neuhradil, i když se kvůli ní údajně snažil prodat dům. Ale neúspěšně.

Jeho obhajobu vyvrací pracovník společnosti ČEZ. Při kontrole domu nelegálního odběratele nalezl elektrický kotel, bojler, průmyslovou pračku, mandl, elektrické varhany a jiné spotřebiče včetně pulzujícího elektrického kotle, který jel i přes tehdejší teplé počasí naplno a zvesela polykal kradenou energii.

Přípojka přitom vedla z venku do sklepení, kde měl muž zkušebnu, a odtud přes stykač do ostatních místností domu. To si společnost už dále nenechala líbit, technik na místě nelegální spoj odstranil. Také znalec z oboru energetiky dospěl k závěru, že s ohledem na přehled ročních spotřeb je nevěrohodné tvrzení obviněného muže, že na nadměrnou přípojku byla napojena jen mizivá část spotřebičů.

Spotřeba naopak svědčí o tom, že zadarmo napájel spotřebiče v celém domě a část i takzvaně komerčně, v domě podle místních obyvatel provozoval veřejnou prádelnu.

Jelikož škoda přesáhla šest set tisíc korun, stane muž před bruntálským soudem pro krádež elektrické energie, která dosáhla značné škody. Navíc šlo o úmyslný trestný čin, a tak hříšníka čeká s nejvyšší pravděpodobností nemalý trest. Navíc musí doplatit dluh s penále. Věděl ale, co dělá, vždyť už byl dříve dvakrát soudně trestán.