Státní zástupce důchodce a podnikatele viní z týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě nebo domě a vydírání. Toho se měl podle žaloby dopouštět v domě na Kopečné ulici ve Vrbně pod Pradědem na své družce Dagmaře L.

Stále není jisté, jaký trest Cyril Malec vyslechne. Na konečný verdikt si počká nejméně do poloviny května, kdy proběhne další jednání. Naposledy požádala obhájkyně obžalovaného o jeho propuštění z ostravské vazební věznice. „Žádost obžalovaného se zamítá, neboť důvody vazby trvají i nadále,“ konstatovala soudkyně. Své rozhodnutí vysvětlila skutečností, že i nadále panuje obava z ovlivňování svědků obžalovaným.

Útoky proti družce uskutečnil Cyril Malec hned tři. Otoky a podlitiny tváře družce způsobil poprvé 23. července 2005. Břicho jí pohmoždil holí 27. července 2006. K nejbrutálnějšímu napadení se měl odhodlat 27. ledna tohoto roku. Udeřil ji dlaní do obličeje, řemenem jí svázal ruce a vyhrožoval jí smrtí. Potom ji odtáhl do koupelny, kde ji vyhrožoval utopením,“ řekla k případu mluvčí bruntálských policistů Pavla Tušková.

Cyril Malec soudu své jednání v podstatě doznal, útok se však snažil bagatelizovat. Vše začalo hádkou obou partnerů. „Šli jsme do ložnice, přivázal jsem ji na smyčku k šicímu stroji. Zařvala, sebral jsem z půdy čabraku a šli jsme do sklepa. Přivázal jsem ji tam sedící k bojleru. Brečel jsem nad tím, jaká hrůza se tu děje, ale už to nešlo vrátit,“ plačtivě vypovídal obžalovaný. Družku označil během jednání za udavačku lačnící po jeho majetku.

„Říkal jsem jí, že bonzákům by se měly roztřískat hlavy, jako byli ti za komunistů,“ uvedl Cyril Malec. Na situaci ze sklepa vzpomíná poškozená Dagmar takto: „Vzal mě do sklepa, že prý tam mě už nikdo neuslyší. Říkal, že se vrátí a že mi podřeže žíly, on že se tam ještě pověsí.“ Napadená naštěstí ukryla pod šaty mobil, kterým přivolala na pomoc policisty.

„Zavolala telefonem 158. Povedlo se, to byla moje záchrana,“ dodala žena. Přizvaní znalci označili Cyrila Malce za osobu labilní, která se může v případě zhrzenosti nechat vyprovokovat k nepředloženému jednání. Pokud nebude s poškozenou v kontaktu, vše se má časem ustálit. Vztah tohoto typu mu prý nepřinese nic dobrého. Obžalovaný uvedl, že poměr považuje za ukončený. „Už tak jsem dost potrestán,“ řekl se slzami v očích obžalovaný.