Zásahu po bitce v baru Lesanka na sídlišti Dolní se účastnili strážníci v sobotu 12. dubna. Napadeného hosta podniku odvezla do nemocnice sanita.

Živo bylo i o den dříve na Dlouhé ulici. Strážníci tam asistovali jako nezúčastněné osoby Policii ČR, která řešila fyzický konflikt dvou tamních mužských obyvatel. „V pondělí 7. dubna strážníky požádala o spolupráci Policie ČR. Podle oznámení mělo v ulici 9. května dojít k vyostření konfliktu mezi synem ročník 1990 a matkou. Strážníci na místě zjistili, že incident se obešel bez zranění a ženu poučili o možnosti podání návrhu k projednání přestupku správním orgánem,“ řekl k dalšímu případu mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Svědkové nahlásili o den později v podvečer strážníkům, že se v prostoru u městského koupaliště povalují injekční stříkačky. Strážníci v parku skutečně našli injekce i s jehlami. Předali je k likvidaci pracovníkům hygieny.

„Další případ vybírání odpadu z popelnic strážníci řešili v úterý dopoledne poblíž Moravolendu. Muž a žena, kteří tímto způsobem porušili obecně závaznou vyhlášku, dostali po pětistovce pokuty,“ pokračoval Jiří Ondrášek.

Hlídka městské policie v pondělí časně ráno zaregistrovala pootevřený vůz Škoda Favorit, zaparkovaný v ulici Dolní. „Když strážníci nezjistili žádné známky neoprávněného vniknutí, auto uzamkli a jeho majiteli nechali vzkaz, že tak učinili,“ sdělil Jiří Ondrášek.

Hlídce městské policie vjel náhle do protisměru vůz Škoda Rapid. Stalo se jí to v noci ze středy 9. na čtvrtek 10. dubna při průjezdu jednosměrnou ulicí. „Strážníci auto zastavili, zkontrolovali řidiče a pro důvodné podezření, že před jízdou požil alkohol, přivolali své kolegy z Policie ČR,“ dodal mluvčí.