Nevyužívané areály a objekty bývalých firem v Krnově jsou nejen útočištěm bezdomovců, ale také často zlodějů, kteří se zaměřují na barevné kovy.

Zatím neznámý pachatel se vloupal v době od 29. června do 9. července do zajištěného objektu bývalé výrobní haly podniku Karnola v Krnově. Překonal oplocení, branku, rozbil okno a dostal se do haly, kde postupně z nosníků elektrických vodičů na stropech, zdech, v podlaze a rozvodných skříních odřezal a odcizil doposud přesně nezjištěné množství elektrických kabelů z mědi a hliníku. Tím způsobil majiteli škodu za více než tři sta tisíc korun.

Jedno z vloupání do tohoto objektu přitom policisté v těchto dnech objasnili. „Z krádeže kovů v Karnole se škodou za šest tisíc korun byli v úterý 10. července obviněni dva mladíci ve věku osmnáct a devatenáct let. Ti se měli skutku dopustit večer 5. července, když oknem násilně vnikli do objektu, vyšplhali dva metry, vloupali se do haly a zde si nařezali z vedení zabudované elektroinstalace asi sto padesát metrů měděných kabelů. Materiál skončil ve sběrně surovin. U staršího z nich se přitom již i přes jeho mladý věk jedná o recidivistu,“ informovala Lucie Zgarbová, policejní mluvčí z Bruntálu.

Pobertové byli obviněni rovněž z toho, že si obdobně počínali 9. července. V Karnole opět vyšplhali oknem do haly v úmyslu odcizit asi sto metrů vodičů. Policisté zde ale právě šetřili předchozí vloupání, hovořili s oznamovatelem případu a spatřili, jak se dráty pohybují. „Na základě toho okamžitě provedli zákrok a oba podezřelé mladíky zadrželi přímo na místě činu. Na recidivistu byl podán návrh na vzetí do vazby, mladší z nich je stíhán na svobodě,“ dodala Lucie Zgarbová.