Jak potvrdila mluvčí krnovské radnice Dita Círová, s teplotou klesající na bod mrazu se tamní bezdomovci opět shromažďují a konzumují alkohol v místech, kde je to vyhláškou zakázané. „Pokud je strážníci musí vykazovat z těchto míst opakovaně, koledují si o přestupkové řízení,“ řekla Dita Círová.

Ke komisi by měl jít i jednašedesátiletý muž, který popíjel společně se sedmačtyřicetiletou ženou krabicové víno v sobotu 22. listopadu odpoledne před Hypernovou. Žena na pokyn městských policistů odešla. Muže už ale museli vyvést z vestibulu obchodu, kam se přesunul. „Svým hrubým chováním a vulgárním slovníkem odrazoval zákazníky, kteří z něj měli strach,“ sdělila Dita Círová.

Ve stejný den se jiná bezdomovkyně „usalašila“ na záchodu čerpací stanice na Albrechtické ulici. „Strážníkům to o půl sedmé odpoledne oznámil pracovník benzínky, který uvedl, že ženu již kontrolovali přivolaní policisté, ale protože se ničeho nedopouštěla, zase odjeli,“ uvedla Dita Círová. Čtyřiačtyřicetiletou ženu z Boskovic z prostoru čerpací stanice vyvedli až strážníci. „Žena se sice vydala od benzínky pryč, ale daleko nedošla. Jak se strážníci dozvěděli od občanů po dvacáté hodině, usnula na parkovišti ČSAD, jen kousek od benzínky,“ prohlásila Dita Círová. Strážníci bezdomovkyni probudili a vykázali.

Podniky Kofola, Dallas, Falcon, Irish bar a Cafe Club Romano čekala 19. listopadu šťára, zaměřená na hraní mladistvých na výherních automatech a na nalévání alkoholu mladistvým. Vše bylo bez závad, až na Cafe Club Romano, kde přistihli šestnáctiletého hocha s pivem. K jeho načepování se doznala číšnice, kterou čekala pětisetkorunová pokuta. Hocha čeká komise oddělení sociálněprávní ochrany dětí a rodiny odboru sociálního krnovské radnice.

„Abychom kontroly zjednodušili a zároveň, aby byly účinnější, zakoupili jsme nový přístroj, který určuje množství alkoholu v dechu a tyto hodnoty okamžitě vytiskne a zároveň obsahuje bezdotykový detektor, jenž signalizuje přítomnost alkoholu v nápoji. Mladiství konzumující například vodku s džusem tak už nemohou strážníkům tvrdit, že ve sklenici mají jen nealkoholický nápoj,“ uvedl velitel Městské policie Krnov Pavel Moravec.