Před zimou se schovávala na bruntálském nádraží v neděli tříčlenná partička lidí bez domova. Okolo osmnácté hodiny ji strážníci z místa vykázali, tak jako před šesti dny další hlouček bezdomovců. Ti nádraží okupovali rovněž v podvečerních hodinách. Muži ve věku sedmapadesáti, pětačtyřiceti a jednatřiceti let museli z haly, kde se také ukryli před venkovním chladem. Jelikož ještě tropili neplechu a při tom vesele popíjeli alkohol, mimo vyhazov je tentokrát stihla i pokuta.

Útočil, pak měl strach

Jako zbabělec se zachoval 15. prosince v nočních hodinách jeden z návštěvníků putyky na bruntálském sídlišti. Pětadvacetiletý výtečník si hrál nejprve na siláka. Napadl o osmnáct let staršího hosta, kterému zranil nos a oko. Napadený lékařské ošetření odmítl přesto, že měl nos i okB solidně napuchlé. Případ si převzali státní policisté. „Prozatím šetříme událost jako přestupek,“ řekla mluvčí bruntálských policistů Pavla Tušková.

Neuplynulo ani pár hodin, a útočník volal do podniku městské policisty znovu. „Měl strach odejít, aby prý nebyl napaden,“ uvedl ředitel bruntálských strážníků Pavel Petr. Hlídka chvíli po odchodu potížisty z hospody počkala, zda muže někdo nepronásleduje. Žádný mstitel na obzoru nebyl, a tak nakonec odjela.

Nezvládli pití

Alkoholem zmožený dvaačtyřicetiletý konzument ležel 16. prosince půl hodiny před půlnocí pod schody prodejny v Cihelní ulici. „Vzhledem k jeho stavu a venkovním teplotám byl předán družce,“ sdělil ředitel Petr.

Jiný, sedmapadesátiletý pijan si ustlal o den dříve večer na chodníku před pivnicí v ulici E. Beneše v centru. Když se jej strážníkům podařilo probudit, tvrdil, že uklouzl, upadl a při tom se zranil. Silně podnapilého muže pro jistotu převezli záchranáři na ošetření do nemocnice.

Zklidnili bujaré večírky

Mohutně popili i obyvatelé a návštěvníci domácnosti na České ulici. Uklidňovat divokou skupinku museli v činžovním domě ve středu 14. prosince hodinu po půlnoci až městští policisté. Ti museli podobně zklidnit v sobotu 17. prosince hodinu před půlnocí byt v Cihelní ulici.

Muž obtěžuje bejvalku

Jednoduchý život nemá žena, kterou obtěžuje její bývalý druh v příbytku v Brožíkově ulici. Když přijela minulý týden v pátek 16. prosince v noci k nahlášenému sporu hlídka, expartner už tam nebyl. Žena strážníkům situaci detailně popsala, a ti jí doporučili, aby se obrátila na státní policisty a podala trestní oznámení.