Dvojice mužů ve věku osmapadesáti a pětadvaceti let rozebírala starou pračku za střediskem Moravolend. Strážníci je přistihli přímo při práci v úterý 26. dubna, když muži okolo střediska dělali při rozebírání pračky velký nepořádek. Dvojice musela binec uklidit a místo opustit.

„O pár hodin později se zde usadili tři bezdomovci, kteří svým hlučným chováním obtěžovali okolí,“ řekl ředitel bruntálské městské policie Pavel Petr. Šlo o partičku mezi pětadvaceti a čtyřiačtyřiceti lety. Strážníci trio z místa nakonec vykázali, ale zase až tak jednoduché to neměli.

Nejstarší z trojice zpočátku odmítal požadavku strážníků vyhovět, a proto dostal pokutu za neuposlechnutí výzvy.

Demoloval schránky

Žáhu si zchladil na poštovních schránkách domu na Pěší ulici čtyřiadvacetiletý muž. Přistižen byl při vandalismu ve čtvrtek 28. dubna krátce před půlnocí. „Dotyčný byl zjevně podnapilý a věc se strážníky odmítl řešit. Jeho jednáním se proto bude zabývat správní orgán, který je oprávněn uložit vyšší sankci,“ uvedl Pavel Petr.

Neobvyklé oznámení přijala městská policie v pátek 29. dubna odpoledne ze strany personálu restaurace V Parku. Číšník městské policisty poprosil, zda by ho nemohli zbavit odchycené zmije. Hlídka obsluze vyhověla a za asistence vedoucí stanice mladých přírodovědců plaza vypustila do volné přírody za městem.

„Nepříjemnou událost v rámci sousedského soužití řešila městská policie v pátek 29. dubna v podvečer v ulici T. Kronesové,“ sdělil Pavel Petr. Z jednoho pozemku na druhý přeběhl pes, který na sousedově zahradě zakousl kočku. Sousedé se dohodli na náhradě škody, majitel psa zaplatil pokutu.

Místo nakradeného zboží dostal pokutu od strážníků ve středu 27. dubna večer v Penny Marketu třiatřicetiletý lapka. Nabral si zboží, zejména kosmetiku, za 664 korun, neodnesl si však nic a namísto toho mu vyměřili pokutu.