Velké množství alkoholu nezvládl jednašedesátiletý muž z Krnova, toho kolemjdoucí našli v sobotu 27. listopadu, jak polehává na Revoluční ulici přímo před místní restaurací na chodníku.

Policistům to svědci nahlásili po osmé hodině večer na tísňovou linku. Když pověřená hlídka dorazila na místo, našla muže v nezměněné pozici. Kolem něj se navíc po chodníku povalovalo nevídané množství odpadků. Muž nebyl schopný ze sebe nic kloudného vypotit, nemohl se ani udržet na nohou, měl 1,94 promile, takže ho policisté rovnou zajistili a převezli na nejbližší záchytnou stanici do Opavy.

Podobnou cestu absolvoval i osmnáctiletý mladík, kterého zajistili policisté o dva dny později v Bruntále. Čerstvě plnoletý muž se napil a nezvládl nával agresivity. Pustil se doma do svých rodičů. Oba napadal nejdřív slovně, pak se však natolik rozkurážil, že přidal i pěsti.

Policisté dorazili právě včas, aby opilého agresora zastavili. Po dobrém to ovšem nešlo, museli použít pouta, aby mladíka dostali alespoň trochu pod kontrolu. Naměřili mu 1,73 promile a převezli ho bez dlouhých debat rovnou na záchytku.