Rýmařovští a krnovští policisté měli během uplynulého víkendu co dělat s dvěma silně podnapilými muži, u nichž alkohol rozdmýchal jejich agresivní chování. Jednomu opilci naměřili 3,08 a druhému 2,51 promile alkoholu v dechu.

K prvnímu případu došlo již v pátek 10. července v Krnově na Staré ulici. Devětatřicetiletý muž byl hrubý na svou manželku a napadl ji.

„Policisté ho zajistili a vzhledem k tomu, že byly důvodná obava, že ve svém násilném jednání bude pokračovat, tak byl převezen k vystřízlivění na záchytnou stanici do Opavy,“ informovala o případu policejní mluvčí Pavla Tušková.

U muže policisté naměřili 2,51 promile. Ale jeho manželka na tom nebyla lépe, co se týče popíjení alkoholu, zdatně svého muže následovala. Její dechová zkouška vykázala hodnotu 2,44 promile.

Druhý případ museli policisté řešit v neděli odpoledne na Rýmařovsku. Třicetičtyřletý muž nadával nejprve lidem u restaurace ve Staré Vsi a pak v Dolní Moravici.

„Vulgárně jim nadával a vyhrožoval, že jim vyhodí barák do povětří. Policisté z Rýmařova muže zajistili a pro jeho agresivní chování mu byla nasazena i pouta,“ uvedla Pavla Tušková.

Strážci zákona výtržníka eskortovali na obvodní oddělení, kde mu naměřili 3,08 promile alkoholu v dechu. Jeho poslední cesta ten den vedla na záchytnou stanici, kam jej policisté převezli k vystřízlivě­ní.