Měl to být údajně právě vedoucí pěveckého kroužku a invalidní důchodce R. R., který dívku zneužil v posledním týdnu loňského školního roku v pokoji své dcery ve Slezských Pavlovicích. Vše se seběhlo po vystoupení v sousedním Dívčím Hradu. Podle státní zástupkyně Aleny Pavlákové si obžalovaný R. R. lehl do postele k dívce, kterou mu a jeho manželce svěřila k hlídání matka děvčete.

Dívku měl v posteli políbit, osahávat pod peřinou a svléknout. Přitom věděl, že jí je pouhých čtrnáct let. Ještě před samotným aktem se ale nebohé dívky zeptal, zda si to nechce nechat pro někoho jiného. Když přitakala, vstal a odešel. Navzdory obtěžování tak dívka zůstala pannou.

Vše na R. R. prasklo u příbuzných, ke kterým jela dívka na prázdniny. Příbuzní přinesli těhotenský test a poslali školačku na vyšetření do nemocnice. „Rok předtím byla veselá, vloni ale byla jako vyměněná. Klepala se, byla zamlklá, lítostivá, stále brečela. Nakonec se mi přiznala, že ji osahával a zneužil tatínek kamarádky,“ vypověděla dívčina příbuzná.

R. R. rezolutně popřel, že by se čehokoliv na své svěřenkyni ze souboru dopustil. „Já tvrdím, že to není pravda, co mám k tomu říct,“ odevzdaně vypověděl poloslepý muž. Pokud se někdy dívky dotýkal, bylo to prý jen neúmyslně kvůli slepotě. U soudu jej hájili i příbuzní, včetně jeho matky. „Ta holka měla vši. Byla velice drzá. Když jí snacha řekla, aby vypadla z baráku, hrozila: vy toho ještě budete litovat,“ vypověděla matka obžalovaného.

Dívku rodina vyhodila z bytu ve Slezských Pavlovicích krátce po vystoupení v Dívčím Hradu. A to přesto, že je matka dívky žádala, aby se o ni starali, než přijede. Vyhodili ji na ulici se všemi věcmi, navíc v noci. A to jen kvůli tomu, že měla být hubatá na paní domu. Tuto svou nezodpovědnost členové rodiny u soudu bagatelizovali.

Nezletilá dívka jen nerada vzpomínala, jak byla z jednání vedoucího pěveckého kroužku v šoku. Chtěla křičet, ale nešlo jí to. Jenom opakovala, ať toho nechá. On prý jen opáčil, aby mu nevykala a říkala mu jménem, přičemž ve svých snahách o znásilnění pokračoval.

„Jsem jediný cikán z Osoblažska, co se mohl díky muzice kamkoliv dostat. Dříve mě oslovovali lidé pane učiteli, dnes se ode mě odvracejí a nadávají mi do hajzlů,“ konstatoval R. R., stále přesvědčující soud o své nevině.

Rozsudek by měl padnout v listopadu poté, co soudní senát vyslechne matku zneužité dívky i další členku pěveckého souboru a soudní znalce. Matka poškozené měla přijet k jednání z Prahy do Bruntálu už tentokrát, bez omluvy se ale nedostavila. Soudkyně Jana Janečková jí za to vyměřila pětitisícovou pokutu.