Brambory patří mezi nejpopulárnější přílohy na světě. Zároveň se jedná o výživově velmi důležitou plodinu. V těchto týdnech jsou v obchodech k dostání takzvané rané brambory. Jenže ty do sebe poutají hodně vody a navíc mají tenkou slupku, takže zákonitě velmi snadno a rychle podléhají zkáze. Jak je udržet co nejdéle v konzumovatelném stavu?

Brambory jsou vlastně superpotravinou

Podle webu Vše o bramborách, který funguje pod hlavičkou Ministerstva zemědělství, jsou brambory nejlepším potravinovým koncentrátem na světě a zároveň levným zdrojem energie a nutričně významných látek.

„Jsou bohaté na minerály, vitamíny, bílkoviny a jsou téměř bez tuku,“ napsal web Vše o bramborách.

close Brambory jsou zdrojem zdraví prospěšných látek. info Zdroj: Shutterstock zoom_in Brambory jsou zdrojem mnoha zdraví prospěšných látek.

Mimo jiné o bramborách platí, že:

  • Nutriční hodnotu brambor vytváří zejména obsah vitaminů, kdy jsou zdrojem vitaminu C a mají i vysoký obsah vitaminu B6. Dále je v nich obsažené nemalé množství minerálních látek, jako je draslík, hořčík, železo či selen. Jsou také důležitým zdrojem vlákniny i antioxidantů, a to zejména u barevných odrůd.
  • Jedna porce vařených brambor v množství 180 gramů obsahuje kolem 10 mg vitaminu C, což je jedna osmina denní dávky.
  • Nezanedbatelná je i v bramborách obsažená skupina vitaminu B, která je nezbytná pro tvorbu červených krvinek.
  • Brambory mají i díky obsažené vláknině jeden z nejvyšších indexů sytosti, který je ukazatelem toho, na jak dlouho dokážou jednotlivé potraviny zahnat hlad.

Nahrává se anketa ...

Nové a rané brambory nejsou totéž

Výzkumný ústav bramborářský v Havlíčkově Brodě označuje jako takzvané nové brambory ty, které jsou v obchodech nabízeny od 1. ledna do 15. května roku sklizně. Tyto brambory se vyznačují pevnou, neloupající se slupkou.

„V České republice se pochopitelně nepěstují. Nejedná se o typické rané brambory a dovoz je určen především pro zpestření nabídky na trhu,“ sdělil výzkumný ústav.

Nové brambory jsou do tuzemska dováženy převážně z Egypta, Maroka, Španělska, Řecka a Itálie. Jejich spotřeba se v posledních letech v České republice pohybuje průměrně kolem 0,2 až 0,8 kilogramu na obyvatele.

Naproti tomu brambory rané (či také konzumní rané; pozn. red.) jsou sklízeny v rozmezí od 16. května do 30. června, tedy před ukončením vegetace. Tyto brambory mají nedozrálou, loupající se slupku.

„Jejich obchodování se připouští ještě v průběhu července. Produkce v České republice se pohybuje kolem padesáti tisíc tun. Po zohlednění vlivu zahraničního obchodu se jejich průměrná spotřeba pohybuje kolem šesti až sedmi kilogramů na obyvatele ročně,“ uvedl web Výzkumného ústavu bramborářského.

Rané brambory snadno poznáte podle loupající se slupky:

Klíčové je uskladnění brambor

Hodně lidí v České republice nakupuje potraviny v akcích, brambory nevyjímaje. Jenže jak dosáhnout toho, aby namísto úspory neskončily mladé a obvykle velmi chutné brambory v koši?

Hodně záleží na teplotě uskladnění. Nejlépe jim bude, pokud budou uloženy na chladném a tmavém místě. Ideální je chladná spíž nebo sklep. Tedy daleko od velkých spotřebičů typu ledničky či trouby, které produkují teplo.

„Při teplých pokojových teplotách se budou brambory kazit. Při teplotách, které jsou běžné v ledničce, zase přeměňují část škrobu na cukr a mohou rychle zhnědnout. Brambory jsou také citlivé na etylen a neměly by se povalovat v blízkosti cibule nebo banánů,“ citoval web New York Times specialistu na uchovávání potravin Harolda McGee.

„Vyberte místo, které umožňuje dobré proudění vzduchu kolem brambor, spíše než je nacpat mezi jiné předměty někde na polici ve spíži,“ radí autorka Diane Rellinger na webu Michigan State University.

Nekazící se odrůda neexistuje

Podle specializovaného webu Bezpečnost potravin je potřeba brambory ukládat osušené, se zahojenými řeznými ranami a především po vytřídění případně již nahnilých hlíz. Optimální je teplota mezi 4 až 7 ˚C a relativní vlhkost 85 – 95 %. Také je důležité občasné větrání a zamezení přístupu světla.

close Rané brambory jsou lahodné, ale rychle podléhají zkáze. Správné uskladnění je proto klíčové. info Zdroj: Michal Bílek zoom_in Rané brambory jsou lahodné, ale rychle podléhají zkáze. Správné uskladnění je proto klíčové.

Tento způsob skladování životnost mladých brambor výrazně prodlouží, ovšem jejich zkáze zcela nezamezí. Jak připomíná rostlinný fyziolog Alexander D. Pavlista, pracující pro University of Nebrasca – Lincoln, nejsou známy žádné odrůdy brambor, které by byly odolné nebo tolerantní vůči hnilobě.

„I když žádný patogen nebo choroba brambor lidem neublíží, infikované brambory bývají velmi nechutné,“ doplnil Alexander D. Pavlista ve svém vzdělávacím článku.

Nechte se  inspirovat i dalšími tipy. Najdete je v nabídce článků níže: