Brzy se to ale změní. „V úterý jsem tu byla deset minut před půl šestou večer, jednadvacátá ve frontě, ve středu o hodinu dříve, přesto šestá,“ sdělila Deníku v polovině srpna paní Daniela, čekající před zubní pohotovostí Ajna Dental Clinic v areálu společnosti Ridera v Ostravě-Vítkovicích.

Tamní péči, i díky tomu, že je v kraji po 18. hodině ve všední dny jediná, si lidé rychle oblíbili. Dopad je však takový, že se před ordinacemi tvoří dlouhé fronty, v minulých týdnech podpořené také mnohými dovolenými zubařů.

Z krádež vibrátoru dostal zloděj (na snímku z října loňského roku) šestnáct měsíců vězení. Čtvrtečního jednání 26. srpna se nezúčastnil s tím, že mu ujel vlak.
Za vibrátor za mříže, nebo ne. Kauzu uzavřel soud v Ostravě

„Samozřejmě máme dostatečně dimenzovanou čekárnu, kvůli covidu jsme však museli obdobně jako v obchodech přistoupit na opatření, kdy na jednoho člověka připadá určitý prostor,“ řekl Deníku majitel kliniky a tamní ošetřující lékař Lubomír Beran, podle něhož se do čekárny dnes vejde pět až šest pacinetů, bez covidových omezení by jich tam mohlo být až pětadvacet.Taková ale situace není, proto se Ajna Dental Clinic rozhodla ve spolupráci s Riderou zlepšit na své náklady komfort i pacientům čekajícím venku.

„Přestože v pracovní dny ordinujeme od 18 do 6 hodin (o víkendech a svátcích nepřetržitě, pozn. red.), lidé se bohužel naučili čekat na ošetření už od 16 hodin, aby byli první. Tím se tvoří ještě větší fronty,“ popsal situaci před pohotovostí Lubomír Beran, který i nadále očekává ve večerních hodinách fronty o dvaceti až třiceti lidech, přestože největší nápor v době dovolených stomatologů už opadá.Zavřít, sednout a čekatPro vytápěné zázemí Ajna Dental Clinic využije stávající chodník před pohotovostí.

Takto by se měla Ostrava Tower (ostravská věž) tyčit nad krajskou metropolí. Mrakodrap má být s 230 metry nejvyšší stavbou v zemi. Oproti původním návrhům se má ale o osm metrů sníží a bude jej tvořit pouze jedna budova.
Ostravský mrakodrap: jedna věž, 230 metrů. Novou podobu představí v září

„S majitelem objektu se dohodlo, že upravíme dostatečný prostor před zubní pohotovostí tak, aby byli pacienti kryti před povětrnostními vlivy. Bude zhotovena dostatečně prostorná krytá část, v době mrazů vyhřívaná teplomety a vybavená tak, aby si lidé mohli sednout. Tak zajistíme pacientům další prostor, kde budou lépe zvládat nutné čekání na akutní ošetření,“ vysvětlil své plány Lubomír Beran.Klinika by „druhou čekárnu“ lidem ráda představila v horizontu týdnů. S realizací nechce otálet, protože ve všední dny na pohotovosti stále ošetří 50 až 70 pacientů, o víkendu víc.