Ke krádeži došlo v blíže neupřesněné době mezi 23. a 24. srpnem letošního roku v ulici Kosmonautů v Ostravě-Zábřehu. Muž a žena, po jejich totožnosti policisté zatím pátrají, zde ze zaparkovaného osobního automobilu ukradli peněženku s doklady a platební kartu.

„Jak se následně ukázalo, odcizená platební karta byla neoprávněně použita při platbách na benzinové čerpací stanici a také při použití taxi služby. V dané věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," sdělila k případu mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Po těchto mužích podezřelých z krádeže kytary a dalšího příslušenství pátrají ostravští policisté.
VIDEO: Poznáte je? Sehraná trojice okradla v Ostravě muže nejen o kytaru

Policisté prostřednictvím zveřejněného kamerového záznamu žádají veřejnost o pomoc při identifikaci podezřelého muže a ženy.

„Jakoukoli informaci, která by mohla vést k jejich ztotožnění, volejte na tísňovou linku 158, případně ji sdělte na nejbližší policejní služebně. Také se obracíme na samotného muže s ženou, aby se přihlásili na obvodní oddělení Ostrava-Zábřeh, ulice Čujkovova 2775/46A.