Zloději měli krádež dopředu naplánovanou. K prodejně přijeli na modrobílém motocyklu Suzuki GSX-R1000, který neměl registrační značku.

„Řidič zůstal sedět na motocyklu a jeho spolujezdec vešel do výše uvedené prodejny. Zde navázal kontakt s prodávajícím pod záminkou, že shání náhradní díly na řetězovou motorovou pilu. Pachatel se v prodejně zdržel několik minut, během kterých jednu z vystavených motorových pil v hodnotě přesahující 25 tisíc korun položil na prodejní pult,“ sdělila novojičínská policejní mluvčí Darina Knižátková.

Ilustrační foto.
Ve školách je rušno. Žáky vystřídali řemeslníci

Ve chvíli, kdy prodavač pracoval na počítači, zloděj pilu sebral a vyběhl z prodejny. Venku nasedl na motocykl a se svým komplicem odjel pryč po silnici č. I/58, směrem k centru města.

Zdroj: Policie ČR

„Po dopadení hrozí zlodějům za trestný čin krádeže až dva roky za mřížemi,“ doplnila mluvčí.

Policisté žádají občany, kteří by k pachatelům daného skutku mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 606 080 401 nebo zavolali na bezplatnou linku 158.

Rudolf Feilhauer v Krámku u radnice ke každému nákupu vydává EET-účtenku. Prodavačka, kterou zaměstnal, jednou z roztržitosti na účtenku zapomněla. Tak se zrodila známá kauza Krnovský koláček.
Kauza "Krnovský koláček" upozornila na problémy živnostníků
Ilustrační foto.
Kraj podpořil rybáře. Dal jim 150 tisíc na boj se suchem
Na stanovišti v areálu kopřivnické automobilky začala pracovat těžká technika. Vizualizace odhaluje budoucí podobu nového muzea.
Strela bude mít nový domov. Kopřivnice začala stavět muzeum

Aleš Chromečka