Zdravotníci totiž mají v paměti její dramatický příjezd ze září 2019. Do nemocnice s ní na poslední chvíli „doletěl“ manžel Miroslav. Porod syna, jenž dostal jméno Marko, proběhl bezprostředně po příjezdu na příjmu gynekologicko-porodního oddělení.

Šťastný otec se poté prostřednictvím sociální sítě omluvil všem řidičům, které svou jízdou mohl vyděsit. „Omlouvám se všem, kolem kterých jsem ráno proletěl docela nevybíravým způsobem odstavným pruhem s hnědým VW Touran na blikačkách po ulici Místecké ve směru od Frýdku-Místku do centra Ostravy. V 6.08 hodin jsme se ženou vtrhli na příjem gynekologicko-porodního oddělení Vítkovické nemocnice a v 6.10 hodin přišel na svět nový človíček. Porodila na příjmu, nestihla ani převoz na porodní sál,“ uvedl muž.

Lidé mu ve svých příspěvcích gratulovali. Jeden z pisatelů s úsměvným smajlíkem přidal: „Nejel jsi rychle, ale letěl nízko“.

Tisící porod

Nyní se Grašarovi do vítkovické porodnice vydali znovu. Tentokrát bylo vše pod kontrolou, přesto byl příchod potomka opět výjimečný. Šlo totiž o letošní jubilejní tisící porod ve Vítkovické nemocnici. Maminka i dítě jsou v pořádku a v pondělí odpoledne se vrátily domů.

„V nemocnici z toho měli docela haló. Vezl jsem manželku na kontrolu a v 11 hodin mi řekli, že si ji tam už nechají. A ve 12.59 se narodil syn Alexander,“ uvedl Miroslav Grašar s tím, že personál nemocnice si okamžitě vybavil jejich dramatický příjezd z roku 2019.

„V podstatě si nás pamatovali všichni, i paní uklízečka,“ dodal s úsměvem Miroslav Grašar, který má nyní dva syny a dceru Emmu, která se jako první narodila v roce 2017. „Všichni jsou dva roky od sebe. I ten první porod byl rychlý, čtyřicet minut od příjezdu,“ dodal Miroslav Grašar, který má pro porodníky z Vítkovické nemocnice dobrou zprávu.

O čtvrtém dítěti v této chvíli s manželkou neuvažují. To přímo v porodnici potvrdila i samotná Linda Grašarová. „Už ne,“ prohlásila se smíchem.