Místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka připomněl, že aby si veřejnost mohla užít léta u vody, město vypsalo nabídkové řízení na pronájem bufetu ještě v době výstavby. Dřevostavba nabízí posezení venkovní i pod přístřeškem. Kvalitu rekreace zvýší nové zázemí, samozřejmostí je bezbariérový přístup do všech prostor,“ řekl Ondřej Syrovátka. 

Město se pro stavbu nového zázemí a vybudování nové oblázkové pláže rozhodlo v době, kdy oblíbenou vodní nádrž Čerťák koncem roku 2017 začala společnost Lesy ČR, která toto dílo spravuje, nádrž vypouštět, aby mohla odstranit závady na zařízeních stavby a vyčistit dno.
Další místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský věří, že po dvouleté pauze se Čerťák opět stane oblíbeným výletním místem nejen novojičínských obyvatel. Město hodlá v budoucnu v revitalizaci a zatraktivnění této lokality pokračovat.

„V plánu je vybudování přístupové cesty ve směru od Skalek, opravy chodníků a komunikací, výstavba sportovního hřiště a instalace dalšího mobiliáře, který bude sloužit návštěvníkům a turistům,“ doplnil Václav Dobrozemský. Letošní počasí zatím mnoho příležitostí ke koupání nenabídlo, přesto se na sociálních sítích objevilo více příspěvků kritizujících právě vytvoření oblázkové pláže.