Třetí ročník soutěže v technických dovednostech Objektiv pořádalo v prvním pololetí školního roku 2020/2021 Středisko volného času Ostrava. Ředitelka školy Jana Kellnerová upřesnila, že v soutěži byly čtyři kategorie: Krátký film, Fotografie, Prostorová tvorba a Řemeslná tvorba.

Soutěž byla určená žákům středních a základních škol a společné téma pro všechny kategorie bylo: Můj kraj. „Účastníci měli vystihnout vztah ke svému kraji, ukázat jeho krásy, zajímavosti…,“ sdělila Jana Kellnerová.

Ředitelka připomněla, že škola se účastnila úspěšně všech ročníků v kategorii Fotografie, ale letos, kdy bylo poprvé klání rozšířeno na celou Českou republiku, překonali žáci veškerá očekávání. „Do školního kola, které organizovala naše školní takzvaná umělecká duše a učitelka českého a anglického jazyka Lenka Tymráková, poslali žáci celkem šedesát prací. Za každou školu mohly být ale zaslány maximálně tři, proto zasedla školní porota a vybrala je,“ pokračovala Jana Kellnerová.

Fotografie Kláry Vahalíkové ze SŠ Odry skončila v krajském kole soutěže Objektiv na 3. místě.Fotografie Kláry Vahalíkové ze SŠ Odry skončila v krajském kole soutěže Objektiv na 3. místě.Zdroj: archiv SŠ Odry

V krajském kole uspěli dva žáci školy - Klára Vahalíková s fotkou Soumrak nad Bartošovickým rybníkem se umístila na 3. místě a Martin Kožaný s fotografií nazvanou Rozjímání u sv. Anny, což je kaple na Opavsku, rovnou vyhrál. „Martinova práce postoupila do celorepublikového kola, kde získal taktéž metu nejvyšší a odnesl si pomyslnou zlatou medaili,“ doplnila ředitelka Jana Kellnerová a dodala, že oba žáci studují obor kadeřník a v každém případě jsou zářným příkladem kreativity, představivosti a talentu a ukázali, že i v době „koronavirové“ a online lze najít něco krásného, co má smysl.