Požár v domově seniorů v Holvekově ulici byl ohlášen v 19.38 hodin. Ošetřující sestry, policisté a hasiči zachránili celkem 32 osob, mnohdy imobilních. Tři senioři se nadýchali kouře a byli předáni zdravotníkům záchranné služby.

"Do Kunčiček vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Fifejdy a Zábřeh, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Kunčičky a Radvanice, celkem šest cisteren a automobilový žebřík AZ 30 Camiva ze stanice Fifejdy. Hořelo v jídelně domova, především několik křesel. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za čtvrt hodiny, úplné dohašení zabralo několik desítek minut. Po odvětrání objektu se mohli senioři vrátit do svých domovů. Hasiči pomáhali imobilním osobám na vozíčcích – vynesli je do pokojů. Předběžná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření," informoval mluvčí hasičů Petr Kůdela. 

Záchranná služby vyslala k zásahu tři sanitky. 

"Pomoc postiženým poskytovaly nejen dva standardní týmy zdravotnické záchranné služby, ale i tým rychlé zdravotnické pomoci pro specializované činnosti. Záchranáři měli v péči celkem sedm osob – tři muže a čtyři ženy. Všichni byli při vědomí, nikdo z pacientů nebyl v době zásahu záchranářů v ohrožení života. Tři lidé byli ošetřeni s obtížemi po nadýchání se zplodinami hoření a následně přepraveni do ostravské Městské nemocnice. Čtyři další osoby byly posádkami záchranné služby vyšetřeny a ošetřeny na místě – jejich zdravotní obtíže byly minimální a transport do zdravotnického zařízení proto nebyl nutný. Záchranáři je mohli ponechat na místě události," popsal mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.