Trest zpočátku vykonával v ostravské Věznici Heřmanice. Ač sám Rom, s místními trestanci z řad Romů měl řadu konfliktů. Jak uvedl, jedním z důvodů byla skutečnost, že poukázal na užívání drog za mřížemi. Poslední pověstnou kapkou prý bylo, že se stal mluvčím oddílu.

„Pomáhal jsem vychovatelům. Místním asi vadilo, že to nedělají domácí,“ vypověděl u soudu a dodal: „Žádal jsem o přeložení do jiné věznice, protože jsem se bál. Z kapacitních důvodů mi ale nebylo vyhověno.“

Vloni v červenci se dostal do dalšího sporu s ostravskými vězni. Obžaloba tvrdí, že jednomu z nich zlomil čelist a vylomil zub. Zraněný muž se léčil několik týdnů. Podle obhájkyně ale vůbec není jisté, že mu zranění způsobil její klient. Advokátka navíc poukázala na skutečnost, že dotyčný otálel s vyhledáním lékařské pomoci.

HÁDKA

Samotný obžalovaný u soudu prohlásil, že sice měl konflikt se zmíněným spoluvězněm, žádného poranění si u něj ale nevšiml. „Pohádal jsem se s ním. Říkal, že tady nebudu zavádět nějaké móresy. Do toho se pak na chodbě připletli Romové. Bylo jich asi deset. Ten muž mi dal facku. Váží asi 170 kilogramů. Tu facku jsem mu vrátil. A pak se seběhli ti místní Romové. Když jsem utíkal pryč, tak jsem do něho žduchl. Máchl jsem rukou a dotkl se ho,“ líčil obžalovaný, který přivolal strážné.

NA SVOBODĚ

K soudu nepřišel zraněný muž. Z vězení byl již propuštěn na svobodu a předvolání k hlavnímu líčení se mu nepodařilo doporučit. Při policejním výslechu ale uvedl, že byl napaden zcela nečekaně a neměl šanci se bránit. Obžalovaný prý na něj naběhl jako v ringu. Nebýt pomoci dalších spoluvězňů, mohlo to prý dopadnout daleko hůře.

Jednání bylo odročeno. Obžalovanému, který má již z pokusu o vraždu odpykáno šest let, hrozí v případě uznání viny až tři roky vězení. V současné době je káznici v Kuřimi. „Tam je to zcela v pohodě,“ řekl trestanec.