Milovníci Lysé hory měli v sobotu 7. října možnost zúčastnit se už potřetí organizované akce Slet Lysařů. „Máme čtyři trasy – vychází se z Ostravice, Krásné-Papežova, z Frýdku-Místku a nejdelší trasa, která měří 50 kilometrů, vede až z Ostravy,“ řekl Deníku organizátor akce Rostislav Bažanowski s tím, že téměř polovina lidí volila nejen letos cestu po červené turistické trase z Ostravice.

Oslovení účastníci turistického pochodu si pochvalují organizaci, atmosféru i hezké pamětní medaile za pokoření pověstné hory.

Toalety na hřbitově v Odrách nebudou. Město je vybuduje v nedaleké vile u nemocnice. Říjen 2023.
VIDEO: Záchodky na hřbitově v Odrách nebudou, lidé budou chodit přes cestu

1324 metrů vysoký vrchol zdolávali někteří s úsměvem na tváři, jiní se proklínali a vyhlíželi vrchol, na němž už ale opět měli úsměv na tváři. Pohled na Beskydy z Lysé hory totiž stojí za to. „Akci všem vřele doporučuji. Je velmi dobrá a má skvělou organizaci,“ svěřil se cestou k Butořance, jedné ze známých mezizastávek, účastník Petr, který na Sletu Lysařů byl podruhé.

Turisty na vrcholu čekalo sice větrné počasí a teplota kolem 9,5 stupně Celsia, zato překrásné výhledy do okolních obcí i na přehradu Šance. Mnozí z účastníků brali akci jako poctivou přípravu na Starobělské Lurdy, oblíbenou běžeckou akci v ostravském Bělském lese z dílny stejného organizátora.