Nejsou to letos tradiční vánoční trhy, jak je zná široké okolí – s bohatým programem, nepřeberným množstvím zboží a s náměstím plným lidí. Kulturní program je zrušený, živá vystoupení letos kvůli opatřením proti šíření covidu nejsou. Hraje pouze reprodukovaná hudba.

Ruské kolo ale chybět nebude.Zdroj: Petr Jiříček

A také stánků je letos polovina oproti obvyklému množství. „Na Masarykově náměstí je od 27. listopadu do 23. prosince otevřeno celkem 23 prodejních stánků,“ informovala radnice Moravské Ostravy a Přívozu.

Trhy se tak letos omezí pouze na centrální ostravské náměstí, na vedlejším „Kuřím rynku“ nejsou. Není ani tradiční vánoční kluziště, z atrakcí však zůstalo obří, dvaatřicetimetrové ruské kolo. Alespoň do případného uvolěnní protiepidemických opatření bude problematické vychutnat si také tradiční punč či svařák.

„Nechybí stánky s tradičním sortimentem, jako například s vánočními dekoracemi, jmelím, adventními věnci, dekorativními předměty, přírodní kosmetikou, cukrovím, ale také s občerstvením, avšak s dodržováním všech aktuálních opatření,“ potvrdila radnice. Přehled, co nabízejí jednotliví stánkaři, se lidé namísto obvyklého programu dozvědí na webu ostravskevanoce.cz.

Červená Škoda Felicia z místa odjela, na stejném místě se ale zanedlouho objevil VW Golf. Řidič naštěstí pro sebe odjel dříve, než také dostal botičku.
Záhada červené škodovky vyřešena. Z centra Ostravy už zmizela