„Náš region je pro natáčení filmů čím dál více zajímavější, také je skvělé, že se na plátnech objeví místní umělci,“ říká náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška. Kromě vycházející hvězdy Štěpána Kozuba ve filmu hrají i Alena Sasínová-Polarczyk, Pavla Gajdošíková nebo Petr Panzenberger.

Natáčí se hlavně v Ostravě a Rožnově pod Radhoštěm. „Filmem Hrana zlomu chceme ukázat, že i v českém prostředí může vzniknout kvalitní film, který bude mít úspěch i v zahraničí,“ uvádí producent filmu Vratislav Šlajer. Moravskoslezský kraj na film přispěl 450 tisíc korun.

Z nového českého filmu Hrana zlomu.Zdroj: Archiv

Hrana zlomu je žánrově na pomezí hororu a thrilleru. Sleduje dvě nefungující rodiny v hluboké vztahové krizi, které propojí nečekané dramatické okolnosti. Scénář si podle autora Lynchovsky pohrává s divákovou schopností vytvářet si domněnky na základě neúplných informací. Divák tak má tendenci škatulkovat hlavní postavy na oběti a pachatele.

Pro režiséra Emila Křižku jde již o druhou spolupráci s hercem Štěpánem Kozubem. Ten za hlavní roli v předchozím společném filmu Ruchoth Raoth získal v roce 2018 hlavní hereckou cenu na festivalu nezávislých hororových filmů v Las Vegas. Premiéra filmu je naplánovaná na příští jaro.

Kateřina Milotová