"Na letišti bylo pro příslušníky odřadu připravené malé překvapení. Při vstupu do haly je velkým potleskem totiž přivítali jejich nejbližší, což u navracejících se hrdinů vzbudilo obrovskou radost a dojetí, protože o tomto překvapení nevěděli," popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp. 

Z Turecka s celým týmem přiletěl na letiště v Mošnově i generální ředitel HZS ČR Vladimír Vlček, který taktéž poděkoval celému týmu za vynikající reprezentaci nejen Hasičského záchranného sboru České republiky, ale i celé České republiky.

Podívejte se na video z návratu USAR týmu do Mošnova

Zdroj: Youtube

Hasiče na letišti dále přivítal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který záchranářům přivezl v rámci poděkování i věcné dary. Dále hasiče přivítal ředitel HZS Moravskoslezského kraje Radim Kuchař a zástupce velitele Záchranného útvaru HZS ČR Ivo Adámek. 

V Dole Staříč pokračují likvidační práce, které jdou do závěrečné fáze, na jaře se bude důl zasypávat, 17. února 2023, Staříč.
VIDEO: Důl Staříč končí. Poslední pohledy do jeho hlubin a názory horníků

"Po ukončení přivítání se unavení záchranáři rozjeli do svých domovů s těmi nejbližšími, na které se celou dobu těšili a byli jim velkou podporou v jejich složitém a náročném nasazení v zahraničí," doplnil mluvčí.