S virtuální Univerzitou třetího věku, která právě zahajuje v Krnově, mají senioři ve Vrbně pod Pradědem zkušenost již od roku 2012.

„Do pilotního kurzu Astronomie se přihlásily čtyři zájemkyně, semestr dokončily tři. Od této doby u nás proběhlo celkem 13 kurzů, z toho kurz Čínská medicína v naší zahrádce jsme museli pro velký zájem zopakovat,“ rekapituloval Jakub Rybár, pracovník Střediska kultury a vzdělávání ve Vrbně pod Pradědem a tutor projektu.

Senioři si virtuální univerzitu velmi oblíbili, což jde vidět na vzrůstajícím počtu zájemců.

„Jsme rádi, že můžeme našim seniorům nabídnout další možnost sebevzdělávání. Dá se říci, že naše konzultační středisko se stalo místem, kde se senioři rádi setkávají, a to nejen při vzdělávacích akcích, ale i kulturních,“ pokračoval Jakub Rybár.

Stalo se již tradicí, že na konci každého semestru se účastníci sejdou u „kulatého stolu“, u kterého zhodnotí daný semestr a pokračuje se v neformální zábavě.

Na konci letního semestru tutor připraví „výlet“ za poznáváním památek, pamětihodností a pozoruhodností v blízkém i vzdáleném okolí.

„Loni v létě jsme navštívili hrad Bouzov, město Litovel i Litovelský pivovar,“ uzavřel Jakub Rybár.

Právě nyní začíná ve Vrbně pod Pradědem nový semestr, a to na téma Cestování co jste možná nevěděli. Kurz začíná 6. února od 14.30 hodin. Cyklus je 14denní.

Více informací se dozvíte na webu strecha-vrbno.cz.