„Jeseníky Pass přináší návštěvníkům hor řadu benefitů. Držitelé karty mohou využívat výhod od poskytovatelů toho nejlepšího, co Jeseníky v oblasti služeb nabízejí," sdělila ředitelka Sdružení cestovního ruchu Jeseníky Andrea Závěšická.

Díky kartě hosta získají turisté slevy na vstupné, ubytování, bonusy i neobvyklé zážitky. U jednoho ze zapojených partnerů mohou například navštívit neveřejné prostory včetně tajného schodiště. Jeseníky Pass budou zároveň věrnostní kartou, na kterou mohou uživatelé dlouhodobě sbírat body.

Podrobnosti o kartě Jeseníky Pass najdou lidé na webu projektu, kde si lze kartu objednat. Pro jednotlivce stojí na sezonu 99 korun, pro rodinu o stokorunu více. Zdarma kartu získají ubytovaní hosté v některých hotelech, penzionech a lázních v rámci ubytovacích balíčků.

Jeseníky Pass jsou již druhou kartou hosta, která se v Jeseníkách existuje. Před měsícem spustili obdobný projekt tvůrci karty Jeseníky Region Card.

Zdarma ji může obdržet zdarma každý turista, který se v Jeseníkách ubytuje. Od délky pobytu se také odvíjí systém různých výhod. Může se jednat o různé slevy v restauracích, wellnes centrech či na vstupném na různé atrakce.

„Preferujeme jesenické produkty a snažíme se zapojovat lokální firmy a výrobce," řekl jeden z iniciátorů karty a starosta České Vsi Petr Mudra.