Hladina sádráku totiž začala už loni v září stoupat, podle hydrogeologů nejspíše došlo k propadu nebo ucpání jedné z mnoha starých podzemních štol, které sloužily jako přirozený přítok a odtok vody z jezera. Hladina je 1,5 metru nad normálem. Na sádráku nyní probíhá revitalizace, kvůli které zde měla být letošní rekreační sezona odpískána.

Právě zmíněný problém se stoupající vodou ale v některých místech stavební práce pozastavil a koupání je tak pořád možné. „Jménem zhotovitele Vás žádám o pochopení omezení provozu Stříbrného jezera. Všechna nevyhrazená místa jsou Vám nadále přístupná pro rekreaci včetně vody samotné. Respektujte ovšem vymezené plochy staveniště a přilehlých břehů a stavební provoz z bezpečnostních důvodů,“ uvedl za zhotovitelskou společnost Metrostav Marek Veselý, oblastní ředitel Severomoravského regionu.

Pobyt na sádráku však nedoporučuje magistrát. „Jde o staveniště, i proto jsme zlevnili vstupné na koupaliště, aby lidé byli motivováni koupat se tam,“ řekl Roman Konečný z tiskového oddělení magistrátu. Jenže právě na plovárnu se některým lidem nechce, protože se zde musí dodržovat aktuální vládní nařízení proti covidu. I přesto ale byla v sobotu odpoledne návštěvnost na koupališti v Městských sadech vysoká, u vstupu se tvořily fronty.