Čtyřiapadesátiletá řidička měla vyjet mimo komunikaci a na chodníku srazit skupinku čtyř osob - ženu, muže a dvě děti. Dvě osoby skončily po nárazu v korytu potoka. Na místě zasahující profesionální hasiči ze Vsetína a z Valašských Klobouk po příjezdu vytáhli zraněné chodce z potoka.

„Sražená žena na místě svým zraněním podlehla. Jedno z dětí bylo transportováno vrtulníkem do nemocnice. Druhé dítě a muž utrpěli lehké zranění,“ popsala okolnosti nehody mluvčí policie Simona Kyšnerová.  

Hasiči zasahují v pátek 22. září 2023 u požáru osobního automobilu ve vsetínské ulici U Bečvy.
Řidič ve Vsetíně zaparkoval u domu. Krátce poté už bylo auto v plamenech

Velitel zásahu si na místo povolal psychologa hasičů, který pozůstalým poskytl první psychologickou pomoc.

„Nejhůře skončila mladá žena, u které hasiči společně se ZZS prováděli resuscitaci. Žena však utrpěla zranění neslučitelná se životem a na místě zemřela. Zraněné malé dítě hasiči pomohli transportovat do sanitky a následně do přivolaného vrtulníku, pro který zajišťovali místo na přistání,“ upřesnila mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Druhé dítě vyvázlo bez zranění. Stejně tak posádka vozidla.

U požáru garáže rodinného domu v Karolince zasahovaly ve čtvrtek 21. září 2023 čtyři jednotky hasičů.
Za požár v Karolince může nejspíš baterie elektrokola. Škoda dosáhla 1,5 milionu

Přesné okolnosti tragédie policie nadále šetří, vyloučila ale alkohol.

„Dechová zkouška na alkohol byla u řidičky negativní,“ doplnila Kyšnerová. Nehoda částečně uzavřela hraniční přechod Střelná na Vsetínsku.

„Mnoho z nás má před sebou prodloužený víkend a těší se na slunečné dny plné zážitků. Prosíme všechny o obezřetnost a ohleduplnost nejenom na silnicích, abychom si tyto dny užili bez tragických událostí,“ apelovala na řidiče Javoříková.