Bezplatný kurz je určen dětem a mládeži ve věku od 12 do 18 let. „Cílem kurzu je, aby si mladí psovodi uvědomili zodpovědnost za svého psa, byli ohleduplní ke svému okolí a uměli předcházet konfliktním situacím. Zkušení policejní psovodi poradí, jak se psem pracovat, jak používat hlas a dávat správné pokyny,“ uvedl Richard Palát z ostravské policie.

Nováčkům mohou být nápomocni asistenti z řad absolventů minulých kurzů. „Pomáhají překonat prvotní ostych s komunikací s policisty. Dobře znají první pocity a problémy, se kterými noví psovodi do kurzu přicházejí. Všichni jsou schopni dát vhodné rady a motivovat je,“ dodal Palát.

Kurz bude probíhat od 10. dubna do 19. června jednou týdně ve sportovním policejním areálu v Ostravě-Hulvákách. Přihlášky lze zasílat poštou na adresu Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje, oddělení tisku a prevence Ostrava, 30. dubna 24, Ostrava. Další možností je elektronické podání na e-mail richard.palat@pcr.cz. Přihlášku je třeba zaslat do konce března.

Přihlášku ke stažení najdete zde