V šicí dílně v Rejvízské ulici v Jeseníku panoval koncem ledna čilý ruch. Švadleny dokončovaly exkluzivní zakázku: olympijském oblečení pro české biatlonisty.

„Na olympiádu děláme patnáct bund a sedmnáct vest. Je to poslední várka. V závěru ledna jsme je předávali reprezentaci,“ řekla vedoucí jesenické dílny firmy Atex Jarmila Šarmanová.

Vesty a bundy z Jeseníku čeští reprezentanti využívají i při tréninku.

„Firma Atex pro nás vyrábí závodní oblečení, to je kombinézy, čepice a čelenky. Dále tréninkové oblečení: kalhoty, vesty a bundy. Čelenka a čepice byly dodány v tenkém a tlustém provedení,“ shrnul Ota Binder z Českého svazu biatlonu.

Část vznikala v centrále společnosti v Brně, část v pobočce v Jeseníku.

Oblečení šijí Jeseničtí sportovcům na míru.

„My ty olympioniky už roky známe, víme, který co potřebuje prodloužit či zkrátit. Ale jinak zvláštní nároky nemají. Je paradox, že ti nejlepší sportovci mají většinou nejméně požadavků,“ sdělil jednatel firmy Atex Oldřich Sova.

Biatlonová reprezentace není jediná, kterou firma Atex na nadcházející sportovní svátek oblékla.

„Počty se pomalu zvětšují. K dnešnímu dni šijeme minimálně pro osmnáct týmů či jednotlivců z jedenácti zemí,“ vypočítával s úsměvem jednatel Oldřich Sova.

Atex s biatlonovým svazem podepsal smlouvu na dalších pět let. Oděvy „Made in Jeseník“ tak pravděpodobně čeští fandové uvidí i na další olympiádě, v čínském Pekingu za čtyři roky.