Diváci a fanoušci Stínů v mlze už si zvykli, že jádrem natáčení bývá Ostrava a časté záběry na nejrůznější pamětihodnosti a známá místa. Také tentokrát se lze těšit na některé ostravské reálie, řeč přijde na koupaliště Vřesinu, bowlingový bar v Zábřehu, věznici Heřmanice a další místa. Tradičně už se ale filmaři vydali také za hranice města a tentokrát bude hrát prim Bílovec, kde dostane prostor například tamní Slezské náměstí.

Ve čtvrtém díle druhé série dojde k přepadení malé pobočky banky, při kterém zloděj sice odcizí jen několik tisíc korun, ale zastřelí při tom jednoho z klientů. Kriminalisté v čele s Magdou Malou (hraje Petra Špalková) a Martinem Černým (Jiří Vyorálek) zjistí, že pistole, ze které se střílelo, byla před pěti lety použita při přepadení poštovního auta s penězi. Částka, o kterou šlo tenkrát, byla o několik nul vyšší a pachatelé jsou ve vězení. Kdo loupil tentokrát, proč střílel kvůli pár tisícům a jak spolu oba případy souvisejí?

Stejně jako v první řade nabízí seriál i trvalou linku proplétající se jednotlivými díly, která souvisí se soukromím vyšetřovatelů. Nyní jsou to potíže Martinova syna Filipa, který kryje svou přítelkyni Hanu. Ta pro svého „ex“ schovala tašku, v níž Filip našel střelnou zbraň a bankovky.

Následně oba sebrala zásahovka a trestný čin, který byl v souvislosti s taškou spáchán, jim přičítá na vrub. Filip se nadále i ve vazbě snaží chránit Hanu a odmítá vypovídat. Martin Černý je rozhodnutý pomoct synovi, a to i za cenu, že tím ohrozí svou práci a kariéru u policie. Pouští se do pátrání na vlastní pěst… Čtvrtý díl odvysílá Česká televize na programu ČT1 v pondělí 29. dubna ve 20.10 hodin.