Teploměr venku směřoval k minus osmi stupňům, přesto se na březích jezera začali o půl čtvrté odpoledne scházet „odvážlivci“, kteří ve chvilce odložili své svršky, až stáli na mrazu jen v plavkách. Na nic nečekali a za chvíli už se ponořili do vody. Někteří v ní jen stáli, další si i krátce zaplavali.

Silnice v Jeseníkách v neděli byly sjízdné, ale jen se zvýšenou opatrností.
OBRAZEM: Namrzající déšť a ledovka? Takto vypadaly nedělní silnice v Jeseníkách

Jiří Uhlíř z nich ve vodě vydržel asi nejdéle, kolem minuty a půl. Ještě před koupáním jsme si s ním krátce popovídali. Jak již bylo zmíněno, s otužováním začal přibližně před pěti lety. Impulsem k tomu bylo v jeho případě setkání s Wim Hofem, Nizozemcem, který se věnuje extrémním sportům a je znám svou odolností na extrémní chlad.

„Byl jsem mezi prvními Čechy, kteří jej poznali a začali jeho metodu zkoušet. Já jsem si pak založil komunitu, která se kolem toho točí. Dnes je to největší otužovací skupina v České republice, na Facebooku ji najdete pod názvem Otužování. Jak se snadno otužovat,“ přibližil Jiří Uhlíř.

Záběry hlučínské štěrkovny a jejího okolí z dronu.
PODÍVEJTE SE: Úžasné záběry z dronu. Takto vypadá proměna Hlučínského jezera

Nadcházející týden počasí ovlivní také silné mrazy. Na většině území České republiky bude sněžit i nadále, do pondělního rána může podle meteorologů napadnout až 15, výjimečně 20 centimetrů sněhu. Také v pondělí ráno hrozí silná nebo velmi silná ledovka, která může být v některých oblastech extrémně nebezpečná. V aktuální výstraze to dopoledne uvedl Český hydrometeorologický ústav - VÍCE ZDE.