Že na stavbu zavítají nezvaní hosté, se tu a tam stává. Podobně tomu bylo v minulých dnech v Opavě, konkrétně na stavbě východní části severního obchvatu města. Na něm se stále ještě pracuje, pokud nenastanou žádné komplikace, mohli by se na něm první řidiči objevit koncem letošního listopadu nebo začátkem prosince.

Šoféry ale předstihli vandalové. Přesněji řečeno sprejer nebo sprejeři, kteří po sobě zanechali stopu na dvou místech. První případ se stal v ulici Hillova.

„Doposud neznámá osoba posprejovala v prostoru staveniště opěru mostu, a to několika nápisy různých rozměrů a velikosti bílé a fialovo-růžové barvy. Poškozené právnické osobě byla způsobena škoda ve výši nejméně 80 tisíc korun,“ říká opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Podobný skutek se odehrál na úplně stejném místě jen o dva dny později. „Došlo k posprejování betonové patky zábradlí modrým nápisem SCH a vnitřní strany sloupů červenými písmeny SCH. Společnosti tak byla způsobena další škoda převyšující částku 5 tisíc,“ doplnil René Černohorský.

Událostmi se nyní zabývají opavští policisté. Případné svědecké informace mohou lidé volat na linku 158.

K TÉMATU

Sprejeři řádili i v Budišově  
Pomalovaný plot, dopravní značka, cesta, strom i kanálové poklopy. Takový obrázek se před nedávnem naskytl lidem v Budišově nad Budišovkou. První případ se stal na křižovatce ulic Partyzánské a Mlýnské strouhy. „Neznámá osoba či osoby zde nastříkali reflexním sprejem růžové barvy ve spodní části betonové zídky oplocení zdejšího rodinného domu dlouhou podélnou přerušovanou čáru, dále postříkaly trubku dopravní značky, kmen listnatého stromu a oplocení domu různými puntíky. Nápisy se objevily i na betonové zdi a asfaltovém povrchu komunikace,“ popisoval mluvčí opavské policie René Černohorský. Poté se vandal nebo vandalové přesunuli na přilehlou Pivovarskou ulici, kde sprejem pomalovaly tři kanálové poklopy. Celkem vznikla poškozeným lidem i firmám škoda za nejméně osm tisíc.