Případem se od září zabývá Krajský soud v Ostravě, tento týden pokračovalo odročené hlavní líčení. Jak se ukázalo, na odhalení skupiny se podíleli američtí a němečtí celníci. V jejich rukou skončily hned čtyři zásilky z Peru s nápojem Ayahuasca. Rozbory prokázaly, že obsahuje u nás zakázanou látku DMT.

Ilustrační foto.
Muži z Ostravy nabízeli lidem u benzinky levnou naftu. Vydělávali všichni

K zadržení došlo v USA v Miami a v Německu v Lipsku a Frankfurtu nad Mohanem. Balíky směřovaly do obce Heřmanice u Oder na Novojičínsku. Informace se dostaly k ostravským celníkům z protidrogového oddělení, kteří následně ve spolupráci s příslušníky ostravské expozitury Národní protidrogové centrály provedli na Novojičínsku velkou razii.

Soud

Polákům – manželskému páru a muži – hrozí až osmnáct let žaláře. Před soudem vinu odmítli. „Obžaloba se míjí s pravdou, není v souladu s realitou,“ prohlásil jeden z obžalovaných. Hlavní organizátor uvedl, že Ayahuasca podávaná klientům neobsahovala DMT. Ta se prý nacházela pouze v nápojích, které užil on sám. Obhajoba se spoléhá i na svědectví několika účastníků seancí z Polska.

Pedofil půjde za mříže a pak na léčení.
Aquaparkový pedofil z Opavy půjde k soudu. Měl osahávat i šestiletou holčičku

Ti potvrdili, že šlo o očistná sezení, která jim změnila život. Jedna z žen například vypověděla, že měla od mládí sexuální trauma, kterého se po seanci zbavila. „Pomohlo to,“ prohlásila. Dalším byl bývalý polský vězeňský dozorce, jenž se potýkal s velkými alkoholovými problémy. Po rituálu se prý vše vyřešilo a konečně našel smysl života.

Klienti

Seance byly určeny lidem z Polska, Rakouska, Německa, Dánska a Velké Británie. Každý z účastníků zaplatil v přepočtu deset tisíc korun. V Heřmanicích u Oder se vystřídalo více než 1500 lidí, někteří dorazili i opakovaně. Hlavní líčení bude pokračovat ve druhé polovině října.