Na své by si měly přijít zejména rodiny s dětmi. Trojice tras bude určena především pro ně. Jedna z nich vznikne nedaleko Vidnavy, další poblíž zříceniny hradu Kaltenštejn. Zajímavější vyjížďku budou mít také bikeři, kteří se vydají po již vybudovaném trailu podél Černého potoka. Zpátky nepojedou jako dnes po lesních cestách, nýbrž po nově vybudovaných pěšinách v lesním terénu.

Nové trasy budou měřit přes sedm kilometrů a občanské sdružení Rychlebské stezky je bude budovat ve spolupráci s Lesy České republiky. „Postavit a otevřít bychom je měli v letošním roce," řekl předseda sdružení Pavel Horník.

Do současnosti nabízely Rychlebské stezky především trasy pro zkušenější terénní jezdce na horských kolech. V komunitě bikerů si vybudovaly skvělé renomé, o čemž svědčí i nedávné vítězství v soutěži DestinaCZe 2013. Ve své kategorii porazily ostatní soupeře a staly se i absolutním vítězem veřejného hlasování.

„Pro Rychlebské stezky je to skvělé ocenění. Moc děkuji všem bikerům a fanouškům našich trailů. Tak silné podpory si velmi vážíme a naše vítězství patří i jim," řekl Pavel Horník. Od vítězství v soutěži si slibuje mimo jiné zviditelnění stezek, které se rychle vyšvihly mezi nejoblíbenější turistická místa Jeseníků i celého Olomouckého kraje.

„Velmi nás těší, že v soutěži zvítězilo místo, které není mezi veřejností tolik známé. Rychlebské stezky si takový zájem určitě zaslouží," sdělil ředitel Rostislav Vondruška, ředitel agentury CzechTourism, která soutěž pořádá.

Rychlebské stezky jsou ucelenou sítí tras vedoucích lesním terénem. Jsou speciálně upravené pro zábavnou jízdu na horském kole. V říjnu loňského roku byly zařazeny mezi nejlepší světové lokality pro horská kola. Stezky tvoří okruhy, všechny začínají a končí v Černé Vodě.

Díky Rychlebským stezkám vznikají v obci a jejím okolí služby pro návštěvníky a s nimi i nová pracovní místa.